Tue Jan 21
6:00 PM
Salem
vs. Mary Baldwin
Fri Jan 24
at Liberty Kickoff
@ Liberty University
Sat Jan 25
at Liberty Kickoff
@ Liberty University
Sat Jan 25
2:00 PM
Pfeiffer
vs. Mary Baldwin
Alumnae Day
Wed Jan 29
5:30 PM
Mary Baldwin
at Greensboro
Sat Feb 01
2:00 PM
Mary Baldwin
at Methodist
Sun Feb 02
at Mondo College Invitational
@ JDL Fast Track
Fri Feb 07
at VMI Winter Relays
@ Virginia Military Institute
Fri Feb 07
7:00 PM
Mary Baldwin
at Shenandoah
Sat Feb 08
at VMI Winter Relays
@ Virginia Military Institute
Sat Feb 08
11:00 AM
Mary Baldwin
at Bridgewater
Sat Feb 08
2:00 PM
Mary Baldwin
at Meredith
Sun Feb 09
4:00 PM
Mary Baldwin
at Pfeiffer
Fri Feb 14
at VMI Indoor Classic
@ Virginia Military Institute
Sat Feb 15
at VMI Indoor Classic
@ Virginia Military Institute
Sat Feb 15
2:00 PM
N.C. Wesleyan
vs. Mary Baldwin
Sun Feb 16
12:00 PM
Mary Baldwin
at Eastern Mennonite Developmental Team
Sun Feb 16
3:00 PM
Mary Baldwin
at Eastern Mennonite Developmental Team
Wed Feb 19
2:00 PM
Mary Baldwin
at Paul D. Camp Community College
Wed Feb 19
5:00 PM
Mary Baldwin
at Paul D. Camp Community College
Sat Feb 22
TBA
Mary Baldwin
at VCU Club Team
Sat Feb 22
TBA
Mary Baldwin
at VCU Club Team
Sat Feb 22
1:00 PM
Mary Baldwin
at Guilford
Sat Feb 22
2:00 PM
Mary Baldwin
at Guilford
Sun Feb 23
TBA
Mary Baldwin
at VCU Club Team
View Full Schedule

 2019-2020 SAAC Officers

                                                     

Jordan Miller

Chair

Senior

Softball

 

 

Gregory Woodard

Vice-Chair

Sophomore

Men's Track & Field

 

  

Nykia Free

Secretary

Sophomore

Women's Track & Field

                                 

                                                                      

Esperanza Cadena

Treasurer

Senior

Women's Tennis

 


 

2019-2020 SAAC Representatives

   

Women's Cross Country
Jaquelin Rosas
Tayla Jay-Bryner
 
Men's Cross Country
Maxwell Klimczak
 
Men's Soccer
Dominic Fleming
Jared Curling
 
Women's Soccer
Esperanza Cadena
 
Women's Volleyball
Kelley Slack
Brenda Korlison
 
Women's Basketball
Cauy Duboise
 
Women's Track & Field
Katherine Bernal Vigil
Nykia Free
 
Men's Track & Field
Jerrel Graham
Gregory Woodard
 
Men's Tennis
Geddy Bartosch
 
Women's Tennis
Alexis Gonzalez
 
Women's Softball
Jordan Miller